Prosinec 2010

Kravatky:P

30. prosince 2010 v 20:38
Kravatky:D
Kabelka:D:P

30. prosince 2010 v 20:31
Kabelka:))

Tak aby bylo jasný o co jde:D

29. prosince 2010 v 22:50
Móda (z francouzského mode, které vzniklo z latinského modus - míra, vzhled, způsob, pravidlo, předpis) je aktuálně (s trvalostí dnů až roků) upřednostňovaný způsob, jak se některé věci dělají nebo používají. Tento způsob použití nebo řešení není trvalý, ale v čase se mění. Změna módy tak znamená změnu způsobu užití nebo řešení.

S módou je tak spojen určitý duch doby, dobová obliba. Neustále se objevují nové módní vlny. To, co je nové, se nazývá módní; to, co je překonané, se nazývá staromódní. Někdy se móda po určitém čase znovu vrací. V takovém případě se takový způsob neoznačuje jako módní, ale klasický.

Nejčastěji je pojem móda spojen s oblékáním, kde popisuje v daném období upřednostňovaný vzhled oděvů, úpravu vlasů a úpravu zevnějšku obecně.Móda je sociálně-psychologický fenomén, jenž ovlivňuje různé lidské aktivity a myšlení.

Asi nejvýrazněji se móda prosazuje v oblékání. Zasahuje i do:

    * hudby, umění, politiky, filosofie,
    * dokonce i do matematiky a informatiky - výběrem programovacích technik,

   * i do ekonomiky chováním na základě emocí.

Přenesený význam slova

V přeneseném významu slova pak toto slovo někdy může být používáno jako synonymum pro slovo zvyk, obliba, zvyklost, obyčej apod., a to prakticky ve všech oblastech lidského konání.


Slovo móda se pak často objevuje v i reklamě, propagaci, v časopisecké produkci a v komerčních sférách života vůbec.